Profil - Paccia Domna

17. srpna 2009 v 10:10 | Polgara |  P
Tuto autorku jsem objevila díky Astině, za což jí moc děkuji, a proto mi přijde fér podělit se s vámi o její povídky, které čtenáři zvednou náladu. Aspoň u jedné jsem se tlemila během celého čtení, a jak sama autorka říká:


"Nevím, co bych napsala o sobě, na mně zase není nic zajímavého. K ff jsem se dostala náhodou a ani teď se za žádnou autorku ff nepovažuju. Začínala jsem na blogu Sib, ale loni jsme se kvůli přehlednosti rozdělily a já mám tedy vlastní, jen na povídku. Píšu ji hlavně pro sebe, je to mé odreagování, moje relaxace. Zkrátka čistě sobecká záležitost, ale jsem samozřejmě ráda, když se najde někdo, komu se to také líbí.
Pokud bych měla napsat něco ke své tvorbě - převážně jde o o HP ff. Míjí mě svět studentů, takže romantiku s Harrym, Malfoyem mladším nebo Hermionou u mě asi nikdy nikdo nenajde. Kdo bere svět HP moc vážně, ze mně bude asi také zklamán. Na blogu je několik povídek, hlavní je ale Pečlivě připravovaný pád... Jedná se o vyprávění paralelní s knihami, které nijak nepopírá to, co se tam stalo, jen to interpretuje poněkud jinak. Pro všechny mám ale varování: přibývá to pomalu, prottože jsem neskutečně líná.
Pokud byste chtěli ještě něco, tak mi napište do komentářů na paccia-domna.blog.cz"

Osobně mám za sebou povídku s názvem Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho I. - Těsně vedle. Jde o povídku vyprávěnou z pohledu profesorky Julie, a byť se jedná o ženskou hrdinku, neni to Mary sue.
Paccia nás během čtení udržuje ve správném napětí a především ve výborné náladě, svými hláškami. V podstatě se jedná z převyprávění Harryho prvního ročníku. V příběhu se občas vyskytne kapitola Albuse Brumbála.
Autorčin skvělý humor je nezapomenutelný, a proto vřele doporučuji. Povídku najdete zde a upozorňuji, že povídka má 45 kapitol. Kapitoly nejsou však příliš dlouhé, tudíž její čtení rychle ubíhá.

Paccia samozřejmě píše i další povídky na fan fiction Harryho Pottera a jde o následující, které jenom vypíšu...Všednost à la Bradavice, Kobereček v Bradavicích, Skrz broušený křišťál - Kniha vzpomínek

A odkaz na její stránky - Paccia Domna

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snehulka snehulka | Web | 6. února 2011 v 17:23 | Reagovat

jojo ... pečlivě připravovaný pád stojí za to! a už se maká i na dvojce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.